O czym warto wiedzieć przed wybielaniem zębów?

O czym warto wiedzieć przed wybielaniem zębów?

Wybielanie zębów może być źródłem prawdziwej satysfakcji, jest to jednak dość złożona procedura, warto więc mieć świadomość, jakie kroki należy podjąć, aby się do niej prawidłowo przygotować. Umożliwi to osiągnięcie najlepszych możliwych efektów. Odwiedź stomatologa, aby uzyskać fachową poradę i umówić się na zabiegi towarzyszące wybielaniu zębów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem.

Dlaczego warto się zdecydować na wybielanie zębów?

Zęby ciemnieją wraz z upływem czasu. Również picie kawy, herbaty, czerwonego wina, palenie papierosów, a nawet spożywanie niektórych pokarmów może doprowadzić do powstawania przebarwień na ich powierzchni. Po leczeniu kanałowym często dochodzi do obumierania zęba, co sprawia, że zaczyna tracić swoją naturalną barwę. Po jakimś czasie jego korona może zacząć się odróżniać od reszty. Białe, jasne zęby dodają zaś twarzy atrakcyjności. Wiele osób traktuje je jako istotny element swojego wizerunku i dąży do tego, aby prezentowały się idealnie.

Wybielanie zębów może poprawić wygląd uśmiechu, zwiększając pewność siebie i poczucie własnej wartości. Stosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwala na rozjaśnienie szkliwa o kilka, a nawet kilkanaście odcieni. Profesjonalne procedury przeprowadzane są przez doświadczonych stomatologów, co pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań i zapewnia pacjentowi odpowiedni komfort. Efekty wybielania pojawiają się niemal od razu. Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółami, odwiedź naszą klinikę. Stomatolog Allecou Dent udzieli odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Jak się przygotować do wybielania zębów?

Aby osiągnąć, jak najlepsze rezultaty podczas wybielania zębów, trzeba się odpowiednio przygotować. Na początku musisz zadbać o swoje zdrowie. Istotne jest uzupełnienie wszystkich ewentualnych ubytków. Nie są to jednak wszystkie działania, które trzeba podjąć. Trzeba również wykonać skaling, czyli zabieg umożliwiający usunięcie zalegającego kamienia nazębnego. Piaskowanie pozwala skutecznie pozbyć się osadu i przebarwień powierzchniowych, które pojawiają się na zębach. Na końcu warto udać się na fluoryzację, która wzmacnia szkliwo i zmniejsza nadwrażliwość. Są to rutynowe procedury stomatologiczne, które należy przeprowadzać cyklicznie.

Dopiero po odpowiednim przygotowaniu można rozpocząć procedurę wybielania zębów. Trzeba jednak pamiętać, aby odczekać tydzień lub dwa. W naszym gabinecie stosujemy profesjonalne nakładki, które zostają dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Do lekarza należy ich wykonanie, sam proces wybielania przebiega zaś w zaciszu domowym. Bardzo istotne jest przestrzeganie określonych zasad, takich jak stosowanie białej diety, czy dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej. Nakładki trzeba trzymać na zębach przez określony czas każdego dnia przez okres około dwóch tygodni. Wejdź na stronę: https://www.allecoudent.pl/oferta/wybielanie-zebow, aby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami tej procedury.